E-hastane Online randevu nasıl alınır? MHRS Nedir?

Günümüzde artık MHRS portal hizmetini kullanarak tüm devlet hastanelerinden Online randevu alınabilmektedir. Ayrıca bu sistem üzerinden merkez hastane randevu sistemi ile ilgili tüm bilgilere sahip olunabilir.

Hangi hastalıklar için hangi poliklinikten ve doktordan randevu almanız gerektiği ve bunun yanında farklı bilgiler de bu portal üzerinde yer almaktadır. MHRS merkezi hastane Online randevu sistemi ile birlikte aile hekimlerinden de randevu alınabilmektedir.

Teknolojinin ilerlemesiyle birlikte Sağlık Bakanlığı bünyesinde hizmet veren hastanelerden randevu alma işlemleri artık kolay ve hızlı hale gelmiştir. Bu sayede artık mobil cihazlar üzerinden de hizmet alınabilmektedir. Uygulamayı mobil cihazlarınıza indirdikten sonra randevu almak ise ücretsizdir. Online randevu alımlarında 182 numaralı hatta ek olarak mobil uygulamaların kullanılması, hastaların işlevini kolaylaştırmaktadır. İstediğiniz tarihe bu sayede randevu alabilir ve sistem üzerinden randevu ile ilgili tüm bilgileri kontrol edebilirsiniz.

Uygulama ile birlikte kolayca sisteme giriş yapabilirsiniz. Şifre güncelleme işlemleri de pratik bir şekilde yapıldığı için kullanıcı olarak hızlı bir şekilde giriş yaptıktan sonra online randevularınızı alabilir ve sistemden faydalanmaya devam edebilirsiniz. Günümüzde sıkça kullanılan E-hastane Online randevu ile ilgili birçok kişi hem mobil uygulamayı kullanmaya devam ediyor hem de randevu alarak çok daha hızlı bir şekilde hizmet alabiliyor.

Merkezi hastane randevu sistemi olarak bilinen MHRS sağlıkta dönüşüm kapsamı programında vatandaşların sağlık hizmetlerinde daha kolay bir şekilde erişmesi için ve daha iyi bir hizmet alabilmesi için geliştirilmiş bir projedir. Sağlık Bakanlığı da bu konuda ülkemizde etkili ve verimli bir şekilde sağlık hizmeti vermek amacıyla uygulamayı geliştirerek hizmete sunmuştur.

Sisteme https://www.mhrs.gov.tr/Vatandas/ linkinden giriş yaptıktan sonra randevu alabilir, bilgilerinizi değiştirebilir, randevularınızı iptal edebilir ve geçmiş randevularınızı da rahatlıkla görebilirsiniz. Sistem ile ilgili birçok olumlu kullanıcı yorumu da mevcuttur ve aktif bir şekilde kullanılmaya devam edilmektedir. Bu sisteme TC kimlik numarası ve kişisel şifreniz ile giriş yaparak bu işlemlerin tamamını gerçekleştirebilirsiniz.

Uygulamaya giriş yaptıktan sonra il, ilçe, hastane, semt polikliniği, klinik, klinik yeri ve hekim ile ilgili bilgileri doldurduktan sonra ‘Randevu Ara’ seçeneğine tıklamanız gerekiyor. Daha sonra karşınıza randevu bilgi ekranı çıkacaktır. Bu bilgiler ışığında randevunuzu seçerek ve aynı zamanda saat aralıklarını da seçtikten sonra randevunuzu alabilirsiniz.

Sistem üzerinden dilediğiniz anda kişisel bilgilerinizi, e-mail adresiniz, cep numaranızı ve üyelik bilgilerinizi de değiştirebilirsiniz. Sadece TC kimlik numarası üzerinde değişiklik yapılamamaktadır. Bunun dışındaki bilgileri de kısa sürede değiştirerek yeniden MHRS sistemine giriş yapabilirsiniz. İsteyen kullanıcılar 182 ile arama yapabilir fakat bu hizmet belirli bir ücrete tabidir. Teknolojini bu yönde gelişmesiyle sizlerde E-hastane Online Randevu sistemini kullanarak kısa sürede tüm devlet hastanelerinden randevu alabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir